Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Burcu Güneş şarkı sözleri
Burcu Güneş Sen ve Ben şarkı sözü
Burcu Güneş Biyografi

Burcu Güneş Kimdir?

Burcu Güneş, 12 Ağustos 1975 tarihinde İzmir’de doğan Türk şarkıcı ve şarkı yazarıdır. 1998 yılında çıkardığı Aşk Yarası albümüyle müzik piyasasına giriş yapmıştır.

Müzik Kariyeri

Burcu Güneş, ilk bestesini 12 yaşında yapmıştır. 13 yaşında babasına vokal yaparak sahneye çıkmaya başlamıştır. 1998 yılında Garo Mafyan, Nino Varon ve Tanju Arıkan ile birlikte ilk albümü Aşk Yarası‘nı piyasaya sürmüştür. Bu albümdeki Sen Ağlama ve Yalan şarkıları büyük beğeni toplamıştır.

Burcu Güneş, 2000 yılında Rüzgar Gülü albümünü, 2002 yılında Onu Alma Beni Al albümünü, 2004 yılında Ay Şahit albümünü, 2006 yılında Sürgün albümünü, 2008 yılında Ben Ateşten Bir Kuşum albümünü, 2010 yılında Aşkınla Yapma Beni Deli albümünü, 2012 yılında Seninle Ölmek Var albümünü, 2014 yılında Hediye albümünü, 2017 yılında Aşk Yolunda albümünü ve 2020 yılında Ruhuma Dokun albümünü piyasaya sürmüştür.

Burcu Güneş, kendi albümlerinde yer alan şarkıların yanı sıra, birçok sanatçıya da şarkı vermiştir. Bu sanatçılar arasında Tarkan, Mustafa Sandal, Gülben Ergen ve Ferda Anıl Yarkın yer almaktadır.

Ödülleri

Burcu Güneş, müzik kariyeri boyunca birçok ödüle layık görülmüştür. Bu ödüller arasında Kral Müzik Ödülleri, Altın Kelebek Ödülleri, Powertürk Müzik Ödülleri ve Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri yer almaktadır.

Kişisel Hayatı

Burcu Güneş, 2002 yılında evlenmiştir. 2009 yılında boşanmıştır. Bir oğlu vardır.

Burcu Güneş’in Müzikal Tarzı

Burcu Güneş, popüler müzik tarzında şarkılar yapmaktadır. Şarkılarında genellikle pop, rock ve arabesk müzik türleri harmanlanmaktadır. Burcu Güneş’in şarkıları güçlü sesi ve yorumuyla öne çıkmaktadır.

Burcu Güneş’in Başarısı

Burcu Güneş, Türkiye’nin en başarılı şarkıcılarından biridir. 20 yılı aşkın süredir müzik piyasasında yer alan Burcu Güneş, birçok albüme ve hit şarkıya imza atmıştır. Burcu Güneş, güçlü sesi ve yorumuyla geniş bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

Beğenebileceğiniz şarkı sözleri